Webmail jest klientem pocztowym przez strony WWW. Jest on odpowiedzią na Państwa uwagi i potrzebę przeglądania zawartości skrzynki pocztowej z dowolnego miejsca na świecie. System przypomina wyglądem i funkcjonalnością komercyjne systemy znanych portali, jak Onet, czy WP. Przy jego pomocy możemy przejrzeć zawartość swojej skrzynki pocztowej, a także skomponować nowego emaila i wysłać go. Aplikacja pozwala na przeglądanie listów wraz z załącznikami, jak również na tworzenie email'ów wraz z dołączonymi do nich załącznikami w dowolnej ilości.
Webmail został stworzony w oparciu o technologię ASP. System został stworzony w wersji dwujęzykowej - polskojęzycznej i angielskojęzycznej.
System działa na stronach chronionych bezpiecznym protokołem przesyłania danych - SSL (Secure Socket Layer). Oznacza to, że wszelkie dane przesyłane przez Państwa do systemu są chronione, wysyłane w postaci szyfrowanej.
Podczas LOGOWANIA należy podać NAZWĘ UŻYTKOWNIKA oraz HASŁO Państwa instytutowej skrzynki internetowej. System skonfigurowany jest na odbieranie poczty TYLKO z SERWERA INSTYTUTOWEGO. Oznacza to, że nie możecie Państwo przejrzeć zawartości skrzynki np. serwisu Onet czy innego.
System działa już od pewnego czasu. Zdążyłem w międzyczasie poprawić parę błędów. Nie gwarantuję jednak, że jest bez wad. Dlatego będę ogromnie wdzięczny za wszelkie uwagi kierowane z Państwa strony, również na temat funkcjonalności i pomysłów jej udoskonalenia. Chętnie udzielę także odpowiedzi na wszelkie wątpliwości i pytania. Z góry dziękuję.

Jacek Maciaszczyk - zespół informatyków
maciach@imp.lodz.pl

System dostępny jest pod adresem :
http://old.imp.lodz.pl/webmail/Powrot